KENIA SAFARI
KLUB PODRÓŻNIKA

Safari

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Kenii jest jej dzika przyroda. Nazwa parku Masai Mara znana jest niemal wszystkim miłośnikom filmów przyrodniczych.


Poza nim są jeszcze wtym kraju między innymi Tsavo West i Tsavo East - największe parki tego kraju. Czegóż nie ma w parkach Kenii - zebry, żyrafy, słonie, bawoły, wiele gatunków gazeli i antylop, lwy, nosorożce białe i czarne, lamparty, warany, kameleony, małpy, mangusty, a tam, gdzie jest woda także hipopotamy i krokodyle.


Atrakcyjność kenijskich parków zwiększa fakt, że po latach zakazów polowań zwierzęta zupełnie oduczyły się strachu przed człowiekiem i podchodzą bardzo blisko samochodów. Lwy na przykład pozwalają podjechać do siebie na odległość kilku metrów. Parki narodowe Kenii zwiedza się z przewodnikiem, który postara się o jak najatrakcyjniejszy i jak najbezpieczniejszy przebieg safari. Dzięki tym ludziom, a także zachowywaniu elementarnych zasad bezpieczeństwa, takich jak niewychodzenie z pojazdów fotosafari w Kenii jest stosunkowo bezpieczną rozrywką. 

Kreator stron internetowych - przetestuj