KENIA SAFARI
KLUB PODRÓŻNIKA

Porady

Przede wszystkim nie należy ufać wodzie - nie wolno pić jej z kranu, nie wolno też kąpać się w wodach płynących i stojących. Świadectwo szczepienia przeciw żółtej febrze i cholerze wymagane jest jedynie przy przekraczaniu granicy lądowej, niemniej jednak dobrze zabezpieczyć się przed tymi chorobami, podobnie jak przed polio, tężcem i durem brzusznym.


Wszystkie szczepienia koniecznie trzeba przyjąć minimum sześć tygodni przed przyjazdem. Warto przyjmować tabletki malaryczne, bezwzględnie trzeba przestrzegać podstawowych zasad higieny. To pozwoli zminimalizować ryzyko zapadnięcia na żółtaczkę.


Trzeba też unikać przypadkowych kontaktów seksualnych - w Kenii ponad 1,2 miliony ludzi jest nosicielami wirusa HIV.Co zabrać? W bagażu powinna się znaleźć lekka, jasna odzież chroniąca przed upałem, a także okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania z odpowiednim filtrem UV.


Nieodzowna będzie moskitiera i środki owadobójcze lub zabezpieczające przed insektami. W czasie safari przydadzą się woreczki foliowe chroniące bagaż przed pyłem. Jadąc na safari koniecznie należy pamiętać o scyzoryku, latarce i lornetce.

Kreator stron internetowych - przetestuj