KENIA SAFARI
KLUB PODRÓŻNIKA

Plaże Kenii

Kenia słynie w świecie turystyki nie tylko ze swoich safari, ale także, a może przede wszystkim, ze wspaniałych plaż. Ciepłe błękitne wody oceanu, złocisty piasek a do tego palmy i egzotyczne rośliny tropikalne tworzą prawdziwie rajski krajobraz. Jego stałym elementem są też rybacy, łowiący z ręcznie wykonywanych tradycyjnymi technikami łódek skorupiaki i ryby.


Na plażach hotelowych dostępne są także leżaki i parasole. Ocean dostarcza jeszcze dodatkowych atrakcji - różnice poziomu wody w czasie przypływów i odpływów wynoszą nawet do 3 metrów! W czasie odpływu zatem odsłaniają się ogromne połacie dna - wody cofają się tam o jakieś 200 - 300 metrów.


Można wtedy spacerować po oceanicznym dnie i zbierać pozostawione przez morze skarby. Przypływy stanowią atrakcję z jeszcze co najmniej jednego powodu. Wody przypływu ogrzewane są przez rozpalone równikowym słońcem dno tak, że ich temperatura osiąga nawet i trzydzieści stopni.


Rafa koralowa oddzielająca tereny przy plazy od otwartego morza stanowi fascynujący cel wycieczek dla nurków. Zasiedlają ją setki gatunków egzotycznych ryb, skorupiaków i wszelkich innych stworzeń występujących w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego.


Te wspaniałe, podmorskie widoki sprawiają, że Kenia jest jednym z częściej przez nurków odwiedzanych miejsc. Sprzęt do nurkowania podobnie jak i kajaki, rowery wodne czy deski surfingowe można wynająć w hotelach, które oferują także i wiele innych atrakcji. Spełniają one europejskie standardy a ich bogata oferta zadowoli nawet najbardziej wymagającego turystę.


Dysponują basenami, boiskami do gry w siatkówkę i w squasha, w wielu jest także sauna czy centrum fitness . Dla amatorów przygotowano specjalne atrakcje: obserwacja podwodnego życia w postaci safari z delfinami czy snorkelingu. Można też spróbować swoich sił w polo wodnym. Bardzo ważnym udogodnieniem zwłaszcza dla turystów podróżujących z małymi dziećmi jest możliwość wynajęcia w hotelu opiekunki, dla maluchów przygotowano też brodziki i mini-kluby.

Kreator stron internetowych - przetestuj